AC/DC - If you want blood, Vg+/Ex

Kód produktu: 0
Skladová dostupnost: Out Of Stock
390,- Kč
Množství:  

Gramofony a gramofonové LP desky se zárukou a nejlevnější dopravou. Artrock, Pop&Rock, Hardrock, Metal, Heavy, Blues, Jazz - prostě Hudba ohně,...

STAV DESEK A ZÁRUKA: 
- XX/XX = stav obalu / stav LP
- Stav: Ex a Vg+ Záruka na zvuk 

DOPRAVA:
- ČR od 69,- Kč, nad 1500,- ZDARMA, Slovensko od 99,- Kč - více zde...

S díky a poklonou, VINYLY.NET

 

AC/DC, australští kmotři Hard rocku.

Kapela byla založena v roce 1973 bratry Youngovými, kteří do Austrálie přišli s rodinou ze skotského Glasgow. O rok později se ke kapele přidává zpěvák Bon Scott, se kterým v roce 1975 vydávají první dlouhohrající desku High Voltage. Jejich hudba, plná revoluční dynamiky a tvrdosti, dopadla doma na úrodnou půdu a AC/DC se stali fenoménem.

Rok po vydání první desky následuje podpis smlouvy s nadnárodním vydavatelstvím Atlantic a kapela vyráží na celosvětové turné. Hlavně ve Velké Británii, kterou v té době zmítala horečka punku, našla skupina velké množství fandů a vyprodané koncertní sály byly hypnotizovány nespoutaným chováním členů kapely.

Na tvrdý a rychlý život bohužel doplácí zpěvák kapely Bon Scott, který se v roce 80 udusí ve spánku po zkonzumování obřího množství alkoholu. Kapela tak přichází o svou ikonu a zvažuje rozpad.

Do takto rozestavených kulis však vstupuje jako ve správném filmu nový zpěvák Brian Johnson, který svým výrazem, dikcí a energií připomíná znovuzrozeného Scotta.

Kapela z pohnutého období následně vytěží maximum a natočí desku Back in Black, která se záhy stává neprodávanější hardrockovou deskou historie a dodnes je s údajně více než 50 miliony prodaných kopií druhou nejprodávanější deskou všech dob. Kapela se tak stává jednou z nevýraznějších skupin 20. století…

Projděte si naší sbírku AC/DC a podlehněte hardrockové historii...